Duszpasterstwo Powołań Honoratki

HOREW - Oczy Boga

Rekolekcje były dla mnie okazją do pierwszego bliższego zetknięcia się z siostrami, zobaczenia jak wygląda ich życie. Ale był to też czas, w którym doświadczyłam ogromnej miłości. Będąc tam czułam, że cały dom jest nią wypełniony - była w każdym słowie, geście i po prostu w przebywaniu obok siebie. Przyjazd tam był właściwie raczej spontaniczną decyzją, ale temat "Oczy Boga" trafił w samo sedno. Mimo, że na co dzień staram się rozwijać moją relację z Panem, nigdy nie zastanawiałam się jak On na mnie patrzy, co i kogo we mnie widzi. Podczas HOREWu spojrzałam w siebie o wiele głębiej niż kiedykolwiek, dostrzegłam rzeczy, których do tej pory w sobie nie zauważałam. Przekonałam się przede wszystkim, że warto zawsze ufać Jezusowi, bez względu na to, co się stanie, ponieważ ja widzę tylko do pierwszego zakrętu, a On patrzy z lotu ptaka i ma dla mnie wspaniały plan. (Magda P.)


Dziękuję za ten czas, bo poznałam siebie. Zobaczyłam, że moje wyobrażenie siebie samej jest często kierowane opinią innych, a nie tym, co tak naprawdę widzi we mnie Pan Bóg. Ile On we mnie włożył trudu, bym była taką, jaką On chciał mnie mieć. (M.)


To był intensywny i dobry czas. Dużo się działo, że wydaje mi się, że byłam tu tydzień:). To piękne móc oderwać się od codzienności i choć na chwilę wyjść na pustynię, dać się ponieść Panu Bogu i pozwolić, żeby na mnie spojrzał - tak dosłownie też!


Owocny, radosny i niesamowity czas. 3 dni pełnego skupienia i otwartego ucha i duszy na słowa Pana Boga.
Fantastyczne osoby i super spędzony z nimi czas.
Cieszę się, że mogłam zobaczyć Siostry, że mogłam z Nimi porozmawiać oraz zobaczyć Ich szczery i prawdziwy uśmiech, pochodzący z serca.
Z czym wyjechalam?
Zaplanowałam doświadczyć i spotkać Pana Boga. Udało się!
Poprzez Adorację, modlitwy, konferencje, rozmowy mogłam usłyszeć i zobaczyć, co chce mi przekazać.
Wiem, że ma dla mnie plan i wszystko widzi lepiej --> widzi z lotu ptaka i wie co mnie czeka. Widzi zakręty i górki. Sytuacje, które mnie spotykają mają kształtować mój charakter, a takze mają przybliżyć mnie do Niego. Ufam Mu, że mnie poprowadzi.
Wywyższa pokornych I prostych. Chce, abym głosiła Jego słowa, czyli inaczej --> Jezusa Chrystusa.
Chce, abym była Jego przyjacielem i oczekuje mojej obecności.
Kocha mnie i to jest najważniejsze.
Mam niesamowicie naładowane akumulatory, oby jak najdłużej.
Dziękuję Panu Bogu za łaskę na ten czas i za wszystko co się wydarzyło podczas tych rekolekcji.
Chwała Panu.
(Sandra)


Czas rekolekcji był dla mnie czasem wyciszenia, wytchnienia od codziennych trosk, zatopienia się w Panu Bogu i dostrzeżenia, że nie wszystko jest na właściwym miejscu. Temat "Oczy Boga" pokazał mi niesamowitą miłość Boga do mnie tak słabej i grzesznej. Po raz kolejny dał mi odczuć, że w Jego oczach mam wartość, nawet gdy inni wpajają co innego.Ten czas dał mi pewność, że w tych wszystkich problemach, walkach duchowych nie jestem sama. Jest ze mną Jezus, który daje mi siłę, bym nie ustała w drodze. Dziękuję Panu Bogu, że dał mi pragnienie serca, aby przyjechać. To wszystko czego doświadczyłam wlało w moje serce nadzieję, że każdy Krzyż, który Pan Bóg na mnie zsyła jest mi potrzebny. Chwała Panu za ten czas i Siostrom za dobroć serca, której doświadczyłam. (Angelika)