Duszpasterstwo Powołań Honoratki

Pod spojrzeniem Matki

Kilka tygodni temu dowiedziałam się o organizowanym przez Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi nocnym czuwaniu na Jasnej Górze przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Tematem przewodnim miało było hasło "Naśladujmy życie Jezusa Eucharystycznego!".

Niewiele mi trzeba było czasu do namysłu, by wyrazić chęć uczestnictwa. Na nocne czuwanie z nocy z 13 na 14 kwietnia czekałam już jak na szpilakach, będąc ciekawa jak to będzie..

Moje oczekiwania wcale nie okazały się być błędnymi. To nie było tylko nocne czuwanie, ale niemal nieustanna modlitwa począwszy od Apelu, do godz 4.30 następnęgo dnia. Każdy punkt tego wydarzenia był nasycony Duchem. Konferencja, Adoracja, Msza święta, Godzina Czytań, Różaniec, Koronka za konających.. wszystkie te formy modlitwy były bardzo istotne i pomocne w wytrwaniu. A możliwość zaangażowania się w modlitwę, w śpiew, czytanie rozważań czyli w to, co mogłam ofiarować razem z innym siostrami dało poczucie odpowiedzialności a zarazem dumy.

Zmęczenie bardzo szybko dało o sobie znać.. ale ale ta walka z własnym znużeniem, sennością i chęcią jak najszybszego zakończenia powodowała, że ta modlitwa stała się dla mnie nie jakąś chwilą ”z doskoku”, ale wytrwałym i konsekwentnym budowaniem swojego życia w łączności z Matką Bożą i Jej Synem Jezusem Chrystusem. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna za możliwość bycia tej nocy tak blisko Cudownego Obrazu.

Każdego wahającego się w uczestniczeniu takiego czuwania mogę teraz śmiało zachęcić i zaprosić do takiej formy modlitwy i oddania się opiece Najlepszej z Matek. 😊

Ela

Galeria