Duszpasterstwo Powołań Honoratki

ODPOCZNIJ WE MNIE

„Odpocznij we MNIE '' to hasło tegorocznych rekolekcji wędrownych, które odbyły się w pięknych Gorcach, a dokładnie w Ochotnicy Górnej. Na zaproszenie Boga, aby spędzić ten czas w nietypowy sposób odpowiedziało 17 odważnych kobiet i mężczyzn z całej Polski. Nad wszystkim czuwał mocny skład prowadzących: o. Dawid OFMCap , s. Alicja oraz s. Natalia. Nie zabrakło również Św. Franciszka, który wprowadzał nas w zachwyt nad stworzeniem oraz Św. Klary, która dbała o wspaniałą pogodę (clarus=jasny, pogodny ;).

Przemierzając górskie ścieżki mogliśmy zajrzeć do naszych serc i wsłuchiwać się w Boga, który mówił do nas na różny sposób: przez piękno otaczającego krajobrazu, przez drugiego człowieka , przez Słowo Boże. Uczyliśmy się trwać przed Panem, takimi jakimi jesteśmy ucząc się tego od naszego przyjaciela- kamienia i jego postawy bycia przy Jezusie.

Wspólna modlitwa przy Stole Eucharystycznym, w czasie Liturgii Godzin, Adoracji dawały nam siły do wędrówki nie tylko po szlakach pięknych polskich gór, ale przede wszystkim do zmierzenia się z samym sobą i Bogiem.

Nie zabrakło również wspólnych posiłków, gorącego rosołu, włoskiej kuchni (spaghetii) oraz rozmownych wieczorów z kubkiem gorącej czekolady:).