Duszpasterstwo Powołań Honoratki

Wczaso-rekolekcje w Białce Tatrzańskiej

"W ostatnich dniach, a dokładnie między 15 a 26 lipca razem z s. Alicją miałyśmy okazję uczestniczyć we wczasorekolekcjach w Białce Tatrzańskiej organizowanych dla dzieci i młodzieży z diecezji włocławskiej.

Dla mnie jako opiekuna był to niesamowity czas łaski, czas pracy, ale i odpoczynku, czas w którym niemal fizycznie i namacalnie mogłam doświadczyć miłości Boga, Jego troski o nas. I nie jest to slogan, ale prawdziwa prawda (o ile taka istnieje, bo przecież prawda zawsze jest prawdziwa, inaczej nie nazywałaby się prawdą :).

W tych dniach dane mi było obserwować i budować się wiarą innych uczestników, także tych najmłodszych - a najmłodszy z nas miał tylko 6 lat.

Wiecie, to naprawdę raduje serce i przykuwa wzrok, kiedy widzisz jak jedno dziecko pomaga drugiemu, albo nawet go upomina. To doświadczenie wspólnoty, troski o..... bardzo mnie dotykało. Czasem nie potrzeba było nas, dorosłych, bo oni naprawdę nawzajem się o siebie troszczyli. Tak jak troszczy się o nas Syn królewski z ksiązki,  której najmłodsze dwie grupy uczestników mogły podążać. Dla zainteresowanych - Syna królewskiego można interpretować jako Jezusa Chrystusa :). 

I to jest piękne. Bogu niech będą dzięki za wszystko, czego tam, w Białce, doświadczyłam."

s.Renata SCM