Duszpasterstwo Powołań Honoratki

HEART OF MARY cz1

Za nami pierwsze ze spotkań z cyklu HEART OF MARY, pod hasłem MOJE SERCE WYBRANE.

Tak o tym spotkaniu mówią same uczestniczki: 

„W sobotę odbyło się spotkanie online z cyklu "Heart of Mary". Miałyśmy okazję posłuchać i porozmawiać o sercu - zaczynając od znaczenia tego słowa w kontekście biblijnym, aż po poznanie serc biblijnych bohaterów (Abrahama, Mojżesza, Dawida, Jana Chrzciciela) nie zabrakło również Serca Maryi i Jej ufności oraz otwartości wobec Słowa, które skierował do Niej Pan. Pojawił się również św. Franciszek i jego gotowość serca do przyjęcia planów Boga. Pan Bóg codziennie wybiera moje serce, uzdalnia je, aby było gotowe przyjąć Jego Słowo.”

(S.S.)

„ Spotkanie Heart of Mary nie było tylko spotkaniem z Sercem Maryji lecz także rozważaniem swojego serca. Pozwolilo nam zanurzyć się siebie, a także poznać,,trudności serca,, różnych postaci biblijnych m.in. Św Franciszczka, Abrahama czy Apostołów. Warto zagłębić się w swoje serce, na nowo zbliżyć się do Jezusa. Ten czas rekolekcji z pewnością nam w tym pomoze!”

( I.P.)

„W trakcie spotkania Heart of Mary miałam okazję poznać nowe osoby - dobre dziewczyny, które łączą swoje życie z Jezusem i wiarą w Niego.

Spotkanie było czasem modlitwy, ale także zwykłych rozmów, które są ważne w tworzeniu wspólnoty.

Ze spotkania wyszłam z myślą o świętym Franciszku, jako chłopaku, który porzucił dotychczasowe życie, aby naśladować Chrystusa.”

(K.K.