Duszpasterstwo Powołań Honoratki

Szukasz znaku?

Czasem osoby, które rozeznają swoje powołanie – i myślą o życiu konsekrowanym, zakonnym – to pragną, aby mieć jakiś jasny znak. Najlepiej gdyby przyszedł anioł z nieba i wskazał adres i czas, w którym ma  się dokonać realizacja powołania… Może było by łatwiej… może…

Ale wróćmy do anioła. Przyszedł Archanioł Gabriel do młodej dziewczyny w Nazarecie. Przedstawił jej plan, jaki Pan Bóg ma względem Niej. I odszedł. Zastanówmy się, co było gdyby Maryja odłożyła odpowiedź na później. Może potrzebował więcej czasu na modlitwę? Mogła czuć się za młoda… Może trzeba było wytłumaczyć Józefowi, rodzicom… Mogła też myśleć, że Jej się tylko wydawało, że się przesłyszała, że sama się „nakręciła”, że za dużo się modliła, to pewnie nasiąkła takimi historiami ze Starego Testamentu (na pewno go znała), służyła wg. Tradycji – to pewnie też się przyczyniło, że Jej się wydawało… Pewnie, gdyby nie była przesiąknięta modlitwą, nie potrafiła by odpowiedzieć.

Maryja usłyszała, że jest pełna łaski – a ja? Tyle słabości, wątpliwości, pytań, nie umiem podjąć decyzji, czy już teraz?

Pełna łaski – do wypełnienia tego co Bóg przygotował. Czy Bóg kogoś zostawił samego? Czy Bóg nie zna historii życia osoby, którą powołuje, którą Sam przygotowuje poprzez rożne doświadczenia?

Szukasz znaku? Potwierdzenia? Potrzebujesz znaku? Spójrz na Maryję!!!