Duszpasterstwo Powołań Honoratki

(OD)Rodzenie

(OD)Rodzenie

⚠️ Cofniemy się trochę do początku tego miesiąca, bo... mamy tutaj kilka refleksji i wrażeń ze spotkania
"(Od)rodzenie" 🥰😇😁
Zobaczcie sami 👇
"Relacje tworzą rodzinę.
Rodzina pojawia się w Biblii od samego początku. Bóg na każdym kroku próbuje uświadomić nam, jak ważną rolę pełni ona w życiu każdego z nas.
Każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: czy mam takie osoby, które są dla mnie rodziną? Czy czuję, że mam tam swoje miejsce?
Relacje, które zawiązujemy przez całe nasze życie różnią się od siebie diametralnie i przybierają różne postacie. Nie zawsze zostają one w naszych głowach jako pozytywne. Kluczowa jest jednak świadomość, że rodzina nie jest nigdy perfekcyjnie namalowanym obrazkiem, ale jest dynamiczna: ma zawsze swoje wzloty i upadki; radości i konflikty.
Czy Bóg jest w stanie zapewnić nam poczucie rodziny? Nie do końca, gdyż zdecydował się On umieścić w ludzkim sercu pewien brak — brak, który zapełnić może tylko miłość do drugiego człowieka i budowanie z nim relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Potrzebujemy drugiej osoby tak samo mocno, jak Adam potrzebował Ewy. Trzeba jednak pamiętać, że to miłość Boga do człowieka jest idealna i opieranie życia JEDYNIE na poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem nie jest drogą zbliżającą nas do Boga."
"Tłumów nie było… ale było bardzo rodzinnie. Był On
i Jego Słowo, które stawało się doświadczeniem spotkania, relacji… wróciliśmy na chwilę do początku…
do Raju znaczy, aby sobie przypomnieć, że jesteśmy kochani, że Ktoś na nas czekał i czekać będzie, i że chłopaki są fajni i dziewczyny, i bracia i siostry i że razem najlepiej… a w styczniu też będzie fajnie..
i może Ty będziesz?"
Dziękujemy Wam, że mogliśmy ten czas spędzić #razem 😇
Do zobaczenia w styczniu‼️ 🙏
#skupienie #wspólnota #Łódź